Lidli poodides alustasid tööd esimesed sõjapõgenikud

Lidl Eesti Tallinna kauplustes alustas aprillis tööd 30 Ukraina sõjapõgenikku, kellele on sarnaselt kõigi teiste Lidli kauplusetöötajatega tagatud sektori parim palk, täiendav tervisekindlustus ja muud hüved. Töövestlused on käimas veel 20 inimesega, kes liituvad Lidl poemeeskondadega nii Tallinnas kui ka teistes linnades.

11.04.2022 | Tallinn

Viktorija Gubar, Lidli poetöötaja Ukrainast

Viktorija Gubar, Lidli poetöötaja Ukrainast

Esimesed sõjapõgenikud asusid Lidli kauplustes tööle aprilli alguses. Nende motivatsioon ja valmisolek keelebarjäärist hoolimata kiiresti õppida väärib suurimat tunnustust. Oleme uhked ka oma meeskonna üle, kes on uutele kolleegidele igati toeks ja pakuvad turvalist töökeskkonda kõigile, kes meie poodidesse tööle tulevad,“ kommenteeris Lidl Eesti personaliosakonna juht Liina Kippasto.

Värskelt tööle asunud kolleegide tööülesanded on samad, mis teistelgi poetöötajail, kuid sisse-elamisperioodil ei hõlma need eesti keele puuduliku oskuse tõttu otsest kontakti klientidega. “Kuna tööaeg ja -kohustused kattuvad, siis on ka palk ja lisahüved teiste töötajatega samad. Meie jaoks on töötajate võrdne kohtlemine põhimõtte küsimus. Meie värbamisprotsess jätkub ning peatselt saame Ukrainast saabunuile tööd pakkuda ka meie Tartu, Pärnu ja Narva kauplustes,” rõhutas Liina Kippasto, kelle sõnul soovib ettevõte riigiga koostöös toetada ka uute meeskonnaliikmete eesti keele õpinguid.

Uutel töötajail on võimalus saada abi tugiisikult, kes aitab keskkonnaga paremini kohaneda ning lahendada näiteks keelebarjäärist tulenevaid küsimusi. Kõik ettevõtte piirkonnajuhid on saanud juhised tiimiga liituvate sõjapõgenike edukaks kaasamiseks.

Bilhorod-Dnistrovskõist saabunud Mustamäe kaupluse värske meeskonnaliige Viktorija Gubar on uue töökoha üle rõõmus: „Kuigi Ukrainas olin ametis teises valdkonnas, siis olen tänulik võimaluse eest siin töötada ja oma peret ülal pidada. Lidli värbamisprotsess oli kiire, selge ja arusaadav. Töökaaslased on väga abivalmis ning veendusin, et kui on toetav kollektiiv, siis ei ole ükski töö raske! Loodan peatselt alustada ka eesti keele õpinguid.“

Lidlist

Jaemüügifirma Lidl, mis on osa Schwarzi jaekontsernist, mille peakontor asub Neckarsulmis, on üks juhtivaid ettevõtteid toiduainete jaemüügisektoris Saksamaal ja Euroopas. Lidl on esindatud 32 riigis üle maailma ning haldab 12 000 kauplust ja enam kui 200 logistikakeskust 31 riigis.

Odavpoeketina pakub Lidl oma klientidele optimaalseimat hinna-kvaliteedi suhet. Lihtsus ja protsessidele orienteeritus juhivad igapäevategevusi nii kauplustes, logistikakeskustes kui teistes üksustes. Standardiseeritud protsesside kavandamise ja struktuurse ülesehituse eest on vastutav Lidl Stiftung, mille peakontor asub Neckarsulmis.

Lidlis töötab üle 360 000 töötaja. Tööd Lidlis iseloomustab dünaamilisus ja õiglus omavahelistes suhetes, mille väljundiks on tugevad meeskonnad üle maailma.

Igapäevategevustes võtab Lidl vastutuse inimeste, ühiskonna ja keskkonna eest. Lidlis tähendab jätkusuutlikkus oma kvaliteedilubaduse täitmist iga päev.

Jaekontserni Schwarz Grupi käive 2021. aastal oli 133,6 miljardit eurot.

Pressikontakt

Korporatiivkommunikatsiooni osakond
press@lidl.ee

Kategooria


Jaga

Vaata lisa