Lidl Eesti maksab töötajatele 450 000 euro ulatuses erakorralist toetust

Lidl Eesti maksab kõikidele töötajatele 30% kuupalga ulatuses ühekordset toetust, et aidata neil toime tulla kiire elukalliduse tõusuga, lisaks täieneb töötajate lisahüvede pakett. Aasta täitudes on kõikidele Lidli töötajatele ette nähtud ka iga-aastane palgatõus.

10.01.2023 11:00:00 | Tallinn

Lidli töötajad.

Lidli töötajad.

Lidl Eesti personaliosakonna juht Liina Kippasto selgitas, et Lidli jaoks on esmatähtis hoolida oma töötajate heaolust: "Meie suurim väärtus on inimesed, kes igapäevaselt täidavad klientidele Lidli antud lubadusi. Näeme, et mure üldise hindade ja elamiskulude tõusu pärast sellel talvel on suur, mistõttu otsustasime oma töötajaid toetada.” Ühtekokku panustab ettevõte jaanuaris töötajatele erakorralise toetuse maksmiseks 450 000 eurot.  

Aasta tagasi poodidesse tööle asunud meeskonnale pakkus Lidl Eesti sektori keskmisest veerandi võrra kõrgemat palka ning mitmeid lisahüvesid, nagu täiendav tervisekindlustus ja lisaks palgale veel igakuine 100-eurone pühendumustasu.

"Käesolevast aastast lisandus kõigi töötajate hüvede paketti ka spordikompensatsioon," lisas Kippasto ning rõhutas ühtlasi, et kõik hüved hakkavad Lidlis kehtima kohe esimesest tööpäevast ega sõltu katseajast.

Jaanuaris tõuseb ka paljude Lidl Eesti poetöötajate palk. "Tegemist on lepingust tuleneva korralise palgatõusuga, mis ootab iga Lidli töötajat, kel täitub ettevõttes järjekordne aasta. Kuna suurem osa meie poetöötajatest liitusid Lidli meeskonnaga just eelmise aasta jaanuaris, siis on kätte jõudnud ka lubatud palgatõusu aeg," selgitas Kippasto.

 

Lidlist

Jaemüügifirma Lidl, mis on osa Schwarzi jaekontsernist, mille peakontor asub Neckarsulmis, on üks juhtivaid ettevõtteid toiduainete jaemüügisektoris Saksamaal ja Euroopas. Lidl on esindatud 32 riigis üle maailma ning haldab 12 000 kauplust ja enam kui 200 logistikakeskust 31 riigis.

Odavpoeketina pakub Lidl oma klientidele optimaalseimat hinna-kvaliteedi suhet. Lihtsus ja protsessidele orienteeritus juhivad igapäevategevusi nii kauplustes, logistikakeskustes kui teistes üksustes. Standardiseeritud protsesside kavandamise ja struktuurse ülesehituse eest on vastutav Lidl Stiftung, mille peakontor asub Neckarsulmis.

Lidlis töötab üle 360 000 töötaja. Tööd Lidlis iseloomustab dünaamilisus ja õiglus omavahelistes suhetes, mille väljundiks on tugevad meeskonnad üle maailma.

Igapäevategevustes võtab Lidl vastutuse inimeste, ühiskonna ja keskkonna eest. Lidlis tähendab jätkusuutlikkus oma kvaliteedilubaduse täitmist iga päev.

Jaekontserni Schwarz Grupi käive 2021. aastal oli 133,6 miljardit eurot.

Pressikontakt

Korporatiivkommunikatsiooni osakond
press@lidl.ee

Kategooria


Jaga

Vaata lisa