Kaitstes kliimat

Parem homne – kaitstes kliimat!

Kliimamuutuste tagajärjed on üha märgatavamad – ka meie ärile Lidlis. Toidukaupade jaemüüjana vastutame ka meie kasvuhoonegaaside heite eest. Kliimakaitse puudutab seega kõiki meie tegevusi – alates meie toodete valmistamisest kuni meie poodide tegevuseni. Meie sortimenti kuulub üha rohkem kliimasõbralikke alternatiive. Kasutame kogu väärtusahelas vältimise, vähendamise ja hüvitamise triaadi: töös läheme järk-järgult üle looduslikele külmutusainetele, fotogalvaaniliste süsteemide puhul toodame osa oma elektrivajadusest ise, ülejäänud elektrivajadus kaetakse taastuvenergiaga ning ülejäänud heitkogused kompenseeritakse kõrgekvaliteediliste Gold Standardi sertifikaatidega.

Juba augustis 2020 liitus Schwarz Grupp tervikuna Teaduspõhiste Eesmärkide Algatusega (Science Based Targets Initiative, SBTi). Pärast täieliku kliimabilansi koostamist ja CO2 jalajälje analüüsimist seadis Schwarzi kontsern üldised kliimakaitse-eesmärgid, mille SBTi kinnitas ja ametlikult heaks kiitis.

Meie pühendumust Lidlis toetavad ka kindlad ja teaduspõhised kliimaeesmärgid, mis põhinevad SBT meetoditel. Lisaks nõuame oma tarnijatelt ambitsioonikate kliimakaitse-eesmärkide täitmist ning toetame selles ka oma äripartnereid.

Lisateavet meie igakülgse kliimakaitsele pühendumise kohta leiate meie seisukohtade artiklist.

Hea teada

Põllumajandus ja ka toiduainete tootmine põhjustab igal aastal ligikaudu veerandi maailma kasvuhoonegaaside heitkogustest.

Meie meetmed kliimakaitse jaoks

Lühidalt kõikidest meetmetest

Meie väljaanded kliima teemal

Artiklid kliimakaitse kohta

tbd