Lidl läheb Eestis täielikult üle roheenergiale. Kõikidele kauplustele on omistatud EDGE sertifikaat.

Lidl sõlmis Eesti Energiaga lepingu, mille kohaselt hakkab ettevõte kõigis oma Eesti kauplustes kasutama ainult taastuvenergiat. Sellega toetab ettevõte Lidli globaalset eesmärki saavutada 2022. aastal süsinikuneutraalsus*. Lisaks on Lidl esimene jaemüüja Eestis, kelle kauplustele on omistatud EDGE sertifikaat, mis tähendab, et need on ehitatud ressursitõhusalt ja keskkonnasõbralikke ehituslahendusi kasutades.

17.11.2021 | Tallinn

Lidli Tartu kauplus

Lidli Tartu kauplus

Lidl Eesti juhatuse esimees Jakob Josefsson rõhutab ettevõtte pühendumust jätkusuutlikkusele: „Kliimamuutused nõuavad tegutsemist igal ühiskonnatasandil. Jaemüüjana võtame vastutust keskkonna eest tõsiselt ja üks meie eesmärke on vähendada heitkoguseid nii palju kui võimalik. Me Lidlis eelistame lahendusi, mis on kiiresti rakendatavad ja millel on suur positiivne mõju – näiteks otsustasime Eestis Lidli kauplustes kasutada ainult taastuvenergiat. Selle sammuga soovime olla eeskujuks kliimakaitse osas.“

Töötades välja kliimastrateegia ja püstitades konkreetsed kliimaeesmärgid, mis põhinevad algatuse Science Based Targets metoodikal, astub Lidl Eesti Schwarz Grupi koosseisus nüüd järgmise olulise sammu oma püüdlustes kliimat kaitsta. See tähendab, et Lidl annab olulise panuse Pariisi kliimaleppe eesmärgi saavutamisse piirata globaalset soojenemist 1,5 °C-ni.

Eesti Energia juhatuse liikme Agnes Roosi sõnul on neil hea meel aidata ettevõtetel rohepööret planeerida ja seda ellu viia. „Rohelisele elektrile üleminek on lihtsaim viis keskkonnajalajälje vähendamiseks ja meil on hea meel, et jaekaubandushiid Lidl on Eestis astunud sammu lähemale süsinikuneutraalsuse saavutamisele," lisas Roos.

EDGE sertifikaadist

Esimese jaemüüjana Eestis on kõik Lidli kauplusehooned saanud EDGE sertifikaadi – IFC (International Finance Corporation) poolt välja töötatud meede, mis aitab projekteerida ja ehitada energiasäästlikumaid hooneid. Kaupluste interjööris ja tehnosüsteemides on kasutatud kvaliteetseid materjale ja seadmeid, et tagada energiasäästlikud lahendused. Energiasäästu suurendamiseks kasutab Lidl jätkusuutlikke lähenemisviise – alates tõhusalt toimivatest jahutussüsteemidest, väljatõmbeõhu soojustagastusest ja energiasäästlikust LED-valgustusest kuni tõhusa veekasutuse ja keskkonnasõbralike külmutusseadmeteni.

Lidlil on hetkel valmimisjärgus 8 kauplust neljas linnas ning ettevõte värbab töötajaid nii kontorisse kui ka kauplustesse. Alates juulist on Lidl Eesti Kaupmeeste Liidu liige.

* Süsinikuneutraalsus põhitegevusega seotud heitmete ulatuses läbi sertifitseeritud kompensatsiooniprojektide

Lidlist

Jaemüügifirma Lidl, mis on osa Schwarzi jaekontsernist, mille peakontor asub Neckarsulmis, on üks juhtivaid ettevõtteid toiduainete jaemüügisektoris Saksamaal ja Euroopas. Lidl on esindatud 32 riigis üle maailma ning haldab 12 000 kauplust ja enam kui 200 logistikakeskust 31 riigis.

Odavpoeketina pakub Lidl oma klientidele optimaalseimat hinna-kvaliteedi suhet. Lihtsus ja protsessidele orienteeritus juhivad igapäevategevusi nii kauplustes, logistikakeskustes kui teistes üksustes. Standardiseeritud protsesside kavandamise ja struktuurse ülesehituse eest on vastutav Lidl Stiftung, mille peakontor asub Neckarsulmis.

Lidlis töötab üle 360 000 töötaja. Tööd Lidlis iseloomustab dünaamilisus ja õiglus omavahelistes suhetes, mille väljundiks on tugevad meeskonnad üle maailma.

Igapäevategevustes võtab Lidl vastutuse inimeste, ühiskonna ja keskkonna eest. Lidlis tähendab jätkusuutlikkus oma kvaliteedilubaduse täitmist iga päev.

Jaekontserni Schwarz Grupi käive 2021. aastal oli 133,6 miljardit eurot.

Pressikontakt

Korporatiivkommunikatsiooni osakond
press@lidl.ee

Kategooria


Jaga

Vaata lisa