Lidl tõstab töötajate palka keskmiselt kaheksa protsenti

Arvestades majanduse ja tööturu olukorda, tõstab Lidl Eesti alates 1. märtsist valdava osa poetöötajate ja kõigi peakontori töötajate töötasusid keskmiselt 8%. Alles alustanud poetöötajate palk tõuseb vastavalt töölepingus toodud kokkuleppele.

20.02.2023 | Tallinn

Lidli pood.

Lidli pood.

“Meie töötajad on meie suurim väärtus ning teeme kõik selleks, et tagada neile konkurentsivõimeline töötasu. Iga-aastane palgatõus on Lidli lubadus. Meie poetöötajate kindlustunde ja stabiilsuse tagamiseks on töötajate lepingutes fikseeritud ka järgmiste aastate palgatõusud,” selgitas palgatõusu tagamaid Lidl Eesti personaliosakonna juht Liina Kippasto.

Palgatõus on jätk juba selle aasta alguses makstud ühekordsele lisatasule, mis moodustas 30% töötaja kuupalgast kompenseerimaks kõrget inflatsiooni ja kasvavaid energiakulusid. Ühtekokku panustas ettevõte jaanuaris töötajatele erakorralise toetuse maksmiseks 450 000 eurot.

Aasta tagasi poodidesse tööle asunud meeskonnale pakub Lidl Eesti jaekaubandussektori keskmisest veerandi võrra kõrgemat palka ning mitmeid lisahüvesid, nagu täiendav tervisekindlustus, igakuine 100-eurone pühendumustasu ning spordikompensatsioon. 

Lidlist

Jaemüügifirma Lidl, mis on osa Schwarzi jaekontsernist, mille peakontor asub Neckarsulmis, on üks juhtivaid ettevõtteid toiduainete jaemüügisektoris Saksamaal ja Euroopas. Lidl on esindatud 32 riigis üle maailma ning haldab 12 000 kauplust ja enam kui 200 logistikakeskust 31 riigis.

Odavpoeketina pakub Lidl oma klientidele optimaalseimat hinna-kvaliteedi suhet. Lihtsus ja protsessidele orienteeritus juhivad igapäevategevusi nii kauplustes, logistikakeskustes kui teistes üksustes. Standardiseeritud protsesside kavandamise ja struktuurse ülesehituse eest on vastutav Lidl Stiftung, mille peakontor asub Neckarsulmis.

Lidlis töötab üle 360 000 töötaja. Tööd Lidlis iseloomustab dünaamilisus ja õiglus omavahelistes suhetes, mille väljundiks on tugevad meeskonnad üle maailma.

Igapäevategevustes võtab Lidl vastutuse inimeste, ühiskonna ja keskkonna eest. Lidlis tähendab jätkusuutlikkus oma kvaliteedilubaduse täitmist iga päev.

Jaekontserni Schwarz Grupi käive 2021. aastal oli 133,6 miljardit eurot.

Pressikontakt

Korporatiivkommunikatsiooni osakond
press@lidl.ee

Kategooria


Jaga

Vaata lisa