Lidl Eesti investeerib töötajate palgatõusu ligi miljon eurot

Lidl Eesti tõstab järgmise aasta jooksul kõigi töötajate palka 7-10 protsenti. Palgatõus saab alguse 2024. aasta 1. jaanuarist ning kokku suurendatakse Lidl Eesti töötajate palgafondi ligikaudu miljoni euro võrra.

23.11.2023 | Tallinn

Lidl Eesti töötaja

Käesoleva aasta märtsis tõstis ettevõte töötajate palka ning maksis inflatsioonikompensatsiooni kõikidele töötajatele. Pidades kinni oma lubadusest maksta jaekaubanduse sektori parimat palka tõuseb Lidli poetöötajate tunnitasu. Piirkondlike kaupluste töötajate algtunnitasu tõstetakse 6,30 euroni tunnis, samas Tallinna ja Tartu kauplustes tõuseb see 6,60 euroni tunnis.

"Lidli meeskond on meie ettevõtte alustala. Iga ettevõtte edu on väga lähedalt seotud nende töötajate pingutuse ja pühendumusega. Ja me hindame nende pingutust kõrgelt. Oleme andnud oma töötajatele lubaduse – tagame selle, et meie pakutav töötasu oleks keskmiselt valdkonna kõrgeim. Arvestades nii inflatsiooni kui ka turusituatsiooni, oleme otsustanud alates uue aasta algusest palka tõsta,“ selgitas Lidl Eesti tegevjuht Maciej Urbanski.

Urbanski lisas, et kõikidele Lidli töötajatele pakutakse ka mitmeid hüvesid, mis aitavad neil oma vaimse ja füüsilise tervise eest hoolt kanda: “Kõikidele töötajatele kehtib alates esimesest tööpäevast täiendav tervisekindlustus, lisaks hüvitame ka transpordikulusid, pakume spordikompensatsiooni ja maksame haigushüvitist alates teisest päevast.

Alates uuest aastast toob Lidl kasutusele veel ühe hüve – ettevõte annab töötajatele võimaluse sünnipäeva puhul vaba päeva võtta.

Lidl jätkab oma mitmekülgset arengut Eestis, ehitades järjepidevalt uusi kauplusi. Lidl Eesti pälvis sel aastal Top Employer sertifikaadi ja annab hetkel tööd ligikaudu 600 töötajale.

Alates oktoobrist otsitakse uusi töötajaid tulevasse Lidli kauplusesse Kuressaares. Kandideerimisperiood uutele vabadele ametikohtadele veel kestab.

 

Lidlist

Jaemüügifirma Lidl, mis on osa Schwarzi jaekontsernist, mille peakontor asub Neckarsulmis, on üks juhtivaid ettevõtteid toiduainete jaemüügisektoris Saksamaal ja Euroopas. Lidl on esindatud 32 riigis üle maailma ning haldab 12 000 kauplust ja enam kui 200 logistikakeskust 31 riigis.

Odavpoeketina pakub Lidl oma klientidele optimaalseimat hinna-kvaliteedi suhet. Lihtsus ja protsessidele orienteeritus juhivad igapäevategevusi nii kauplustes, logistikakeskustes kui teistes üksustes. Standardiseeritud protsesside kavandamise ja struktuurse ülesehituse eest on vastutav Lidl Stiftung, mille peakontor asub Neckarsulmis.

Lidlis töötab üle 360 000 töötaja. Tööd Lidlis iseloomustab dünaamilisus ja õiglus omavahelistes suhetes, mille väljundiks on tugevad meeskonnad üle maailma.

Igapäevategevustes võtab Lidl vastutuse inimeste, ühiskonna ja keskkonna eest. Lidlis tähendab jätkusuutlikkus oma kvaliteedilubaduse täitmist iga päev.

Jaekontserni Schwarz Grupi käive 2021. aastal oli 133,6 miljardit eurot.

Pressikontakt

Korporatiivkommunikatsiooni osakond
press@lidl.ee

Kategooria


Jaga

Vaata lisa