Lidl Eesti liitus mitmekesisuse leppega

Eile allkirjastas Lidl Eesti poolt personaliosakonna juht Liina Kippasto mitmekesisuse kokkulepe. See on vabatahtlik lepe, millega liitudes kinnitab ettevõte, vabaühendus või avaliku sektori organisatsioon, et austab inimeste mitmekesisust ja väärtustab võrdse kohtlemise põhimõtet nii oma töötajate, klientide kui koostööpartnerite seas. Liituvad organisatsioonid teavad, et mitmekesisem töötajaskond ja kaasav inimkeskne juhtimine toovad kasu nii organisatsioonile kui kõigile seal töötavatele inimestele.

12.05.2023 | Tallinn

Lidl Eesti liitus mitmekesisuse leppega.

Lidl Eesti liitus mitmekesisuse leppega. Foto: Aron Urb

„Tööd Lidlis iseloomustab dünaamilisus ja õiglus omavahelistes suhetes, mille väljundiks on tugevad meeskonnad üle maailma. Lidl liitub kokkuleppega, sest jagame selles kirjeldatud väärtusi ja põhimõtteid,“ kommenteeris Liina Kippasto ja lisas: „Lidli jaoks on olulised märksõnad usaldusväärne koostöö, ausus ja kultuurilise mitmekesisuse austamine. Me väärtustame mitmekesist meeskonda, sest mida erinevamad meie töötajad on ja mida paremini me üksteist mõistame, seda motiveeritumad on töötajad, seda suurem on töötahe ja kvaliteetsemad on tulemused.“

Kokkuleppega liitus 12 uut tööandjat: Riigikantselei, Lidl Eesti, Sonepar Eesti AS, MTÜ Mondo, Utilitas, Glia, Testlio, Entain Group / Optiwin OÜ, Advokaadibüroo Pallo&Partnerid, COBALT.Legal, Harjumaa Muuseum, Haridus- ja Noorteamet. Kohaletulnuid tervitas Sotsiaalministeeriumi asekantsler Ulla Saar.

Allkirjastamine toimus mitmekesisuse päeval, mis on alati maikuu teisel kolmapäeval. Mai on Euroopas mitmekesisuse kuu ning sellest võtab osa ka Lidl Eesti. Sel kuul räägime, mis on mitmekesisus töökohal, ning iga nädal avaldame oma siseveebis artikli erinevast Lidli töötajast, kes rikastab meie kollektiivi ja muudab seda mitmekesisemaks.

Mitmekesisuse kokkulepe algatati Eestis 2012. aastal Tallinna Tehnikaülikooli õiguse instituudi võrdse kohtlemise edendamise projekti “Erinevus rikastab” raames, mida kaasrahastasid Euroopa Komisjon, sotsiaalministeerium ja TTÜ õiguse instituut. Nüüdseks koordineerib kokkuleppe võrgustiku tegevusi Eesti Inimõiguste Keskus.

Eesti mitmekesisuse kokkulepe on osa Euroopa mitmekesisuse platvormist, mis koondab sarnaseid kokkuleppe võrgustikke 26 Euroopa riigis.

Lidlist

Jaemüügifirma Lidl, mis on osa Schwarzi jaekontsernist, mille peakontor asub Neckarsulmis, on üks juhtivaid ettevõtteid toiduainete jaemüügisektoris Saksamaal ja Euroopas. Lidl on esindatud 32 riigis üle maailma ning haldab 12 000 kauplust ja enam kui 200 logistikakeskust 31 riigis.

Odavpoeketina pakub Lidl oma klientidele optimaalseimat hinna-kvaliteedi suhet. Lihtsus ja protsessidele orienteeritus juhivad igapäevategevusi nii kauplustes, logistikakeskustes kui teistes üksustes. Standardiseeritud protsesside kavandamise ja struktuurse ülesehituse eest on vastutav Lidl Stiftung, mille peakontor asub Neckarsulmis.

Lidlis töötab üle 360 000 töötaja. Tööd Lidlis iseloomustab dünaamilisus ja õiglus omavahelistes suhetes, mille väljundiks on tugevad meeskonnad üle maailma.

Igapäevategevustes võtab Lidl vastutuse inimeste, ühiskonna ja keskkonna eest. Lidlis tähendab jätkusuutlikkus oma kvaliteedilubaduse täitmist iga päev.

Jaekontserni Schwarz Grupi käive 2021. aastal oli 133,6 miljardit eurot.

Pressikontakt

Korporatiivkommunikatsiooni osakond
press@lidl.ee

Kategooria


Jaga

Vaata lisa