History

LIDLi ajalugu ulatub möödunud sajandi neljandasse kümnendisse, mil Saksamaal, täpsemalt Švaabimaal, asutati toiduainete hulgimüügifirma. Tänaseks on LIDList saanud Saksamaa toiduainete jaemüügi liidrite esikümnesse kuuluv ettevõte ja rahvusvaheline ettevõttegrupp, millele kuulub üleeuroopaline iseseisvate ja aktiivselt tegutsevate firmade võrk. Esimesed LIDLi kauplused avati 1973. aastal Saksamaal Ludwigshafenis. Kaheksakümnendatel aastatel toimus poodide võrgustiku laiendamine Saksamaal. Möödunud sajandi viimane aastakümme märkis LIDLi eduka kannakinnitamise algust ka väljaspool Saksamaa piire. Praegu on ettevõttel üks suurimaid odavkaupluste kette Euroopas, mis edestab konkurente märkimisväärselt. Ka tulevikus jääb LIDL uutel turgudel oluliseks tegijaks ja tunneb uhkust võimaluse üle odava hinnaga parimat kvaliteeti pakkuda.

Praegu otsib LIDL aktiivselt töötajaid nii kauplustesse kui ka administratsiooni ridadesse.

LIDList

Jaemüügikett LIDL, mis on Saksamaal Neckarsulmis asuva Schwarzi kontserni osa, on üks toiduainete jaemüügi liidreid nii Saksamaal kui kogu Euroopas.

Praegu tegutseb LIDL 32 riigis üle terve maailma. 28 riigis asub enam kui 11 200 LIDLi poodi ja üle 200 logistikakeskuse. Odavmüügiketina on LIDLi eesmärgiks tagada oma ostjatele parim hinna ja kvaliteedi suhe. Kauplustes ja logistikakeskustes toimuvate igapäevaste protsesside põhiprintsiibiks on lihtsus. Otsuste langetajana vastutab Neckarsulmis asuv LIDL Stiftung standardiseeritud protsesside ja struktuuri loomise eest.

Täna töötab LIDLis umbes 310 000 töötajat. Dünaamilisus, tulemustele orienteeritus ja ausus on väärtused, mis iseloomustavad LIDLit kogu maailmas. Oma igapäevases tegevuses võtab LIDL vastutuse nii inimeste, ühiskonna kui ka keskkonna eest. Sotsiaalselt vastutustundliku ettevõttena peab LIDL igapäevaselt kinni oma kvaliteedikohustustest. Otsese mõju hindamisel, mida tema tegevus avaldab, eristab ettevõte viit mõjusfääri: tootevalik, töötajad, keskkond, ühiskond ja äripartnerid. LZ Retailyticsi andmetel on Schwarzi ettevõttegrupp (Kaufland, LIDL) suurim toiduainete jaemüügiettevõte Euroopas ja tegi 2018. aastal 104,3 miljardit eurot käivet.