Lidl avas täna kaheksa esimest kauplust

Täna hommikul kell 8 alustas Euroopa juhtiv jaemüüja Lidl ametlikult tegevust Eestis, avades samaaegselt oma esimesed 8 kauplust üle kogu riigi. Tallinna, Tartu, Narva ja Pärnu elanikud olid esimesed, kellel avanes võimalus osa saada ainulaadsetest pakkumistest ja mugavast ostukogemusest uhiuutes kauplustes. Praeguseks on ettevõte loonud Eestis üle 1000 uue töökoha. Kokku on Lidl investeerinud Eesti turu avamisse üle 80 miljoni euro. Koos kaupluseketi arendamisega on Lidl investeerinud ka erinevatesse kohalikesse taristuprojektidesse ja keskkonda.

03.03.2022 | Tallinn

Lindilõikamine

Lindilõikamine Lidli Kristiine kaupluses

Lidli kaupluste võrgustiku ametlik avamine toimus piduliku lindilõikamisega Tallinnas Kristiine kaupluses Saksamaa saatkonna asejuhi Martin Langeri, Tallinna abilinnapea Joosep Vimmi, Saksa-Balti Kaubanduskoja peadirektori Florian Schröderi, Lidl Eesti tegevjuhi Jakob Josefssoni ja paljude rõõmsate kohalike elanike osavõtul, kes soovisid esimeste seas uues kaupluses sisseoste teha.

„Lidli jaoks on see uue suhte algus kõigi Eesti inimestega, kes meie avamist kannatlikult ootasid. Meie jaoks on see väga eriline moment, kuid muidugi oleme väga mures sündmuste tõttu Ukrainas. Sotsiaalselt vastutustundliku ettevõttena on Schwarz Grupp koos oma jaemüügidivisjonidega Lidl ja Kaufland teinud kriisi algusest peale koostööd erinevate kohalike abiorganisatsioonidega ning teinud rahalisi ja materiaalseid annetusi juba 3 miljoni euro väärtuses. Seda toetust suurendatakse nüüd 10 miljoni euroni: varustame Ukraina piiri lähistel asuvaid pagulasi kaua säiliva toidu, kodutekstiilide, hügieenitarvete ja muude hädavajalike toodetega nii kiiresti kui võimalik,“ ütles Lidl Eesti juhatuse esimees Jakob Josefsson.

„Ajalooliselt, kultuuriliselt, poliitiliselt ja majanduslikult on Saksamaa ja Eesti vahel rohkelt seoseid. Nüüd lisandub siia uus ja väga nähtav side: Lidli kaupluste avamisega Eestis saab Saksamaa kohalolek kõigile tarbijatele veelgi paremini kogetavaks. Soovin Lidli kauplustele palju edu!” sõnas Saksamaa suursaatkonna asejuht Martin Langer.

"Nende poodide avamisega tulevad kaasa sajad stabiilsed töökohad. Tallinna töötuse määr on hetkel pea 6,6%, Lidl leevendab seda 600 uue töökohaga. Loodan ja usun, et uue poeketi avamisega tugevnev jaekettide vaheline konkurents mõjub positiivselt ka kogu sektori töötajate palkadele ja töötingimustele,” ütles Tallinna abilinnapea Joosep Vimm.

„Lidli turule sisenemisel on kolm suurt eelist: Esiteks lisab Lidl Euroopa turuliidrina konkurentsi jäigale jaemüügiturule. Teiseks on Lidli turule sisenemine hea töötajatele, kuna Lidl investeerib palju oma inimeste koolitamisse ja kvalifikatsiooni tõstmisse. Kolmandaks toob Lidl suurt kasu  Eesti inimestele, kuna nad hakkavad maksma kvaliteetsemate toodete eest madalamat hinda. Praeguses inflatsioonitendentsiga keskkonnas on see eriti väärtuslik. Oleme Saksa-Balti Kaubanduskojaga Baltikumis olnud Lidli partner alates 2015. aastast ning meil on väga hea meel, et lõpuks on Lidl sisenenud ka Eesti turule,“ selgitas Saksa-Balti Kaubanduskoja peadirektor Florian Schröder.

Ostlemine Lidli moodi – värskus ja kvaliteet

Kõiki kliente tervitab kauplustes hõrk värskelt küpsetatud leivatoodete ja saiakeste lõhn, mida valmistatakse mitu korda päevas. Kõikide toodete, aga eriti juur- ja puuviljade värskuse testimine toimub kaupluses samuti mitu korda päevas, et pakkuda klientidele vaid kõrgeimat kvaliteeti.

Lidl pakub laia valikut säästvalt toodetud ja hangitud tooteid. Värsked ja külmutatud mereannid on rahvusvaheliste organisatsioonide poolt sertifitseeritud kui jätkusuutlikud. Lidl pakub ka orgaanilisi ja gluteenivabu tooteid, sealhulgas sertifitseeritud mahepuuvilju, köögivilju, liha ja pakendatud toiduaineid madalaima võimaliku hinnaga.

Lisaks toidukaupadele on Lidl kuulus ka oma tarbekaupade sortimendi poolest. Kliente ootab pidevalt muutuv valik erinevaid tarbekaupade sooduspakkumisi, mis on müügil vaid piiratud aja ja vahetuvad kaks korda nädalas. Lidl pakub laia valikut köögi- ja kodumasinaid, riideesemeid, mänguasju, kodutekstiile, vaba aja tooteid, aia- ja remonditööriistu.

Lidli kauplustest leiab ahvatleva kombinatsiooni hoolikalt valitud sortimendist madalate hindadega, mida rikastavad iganädalased sooduspakkumised. Igas äsja avatud Lidli kaupluses on sortimendis umbes 2500 toodet, millest enamus on Lidli omamärgibrändide tooted, mille kvaliteeti on hoolikalt testitud. Lidl on uhke selle üle, et juba avamisest alates kuulub sortimenti ka kohalikke tooteid ning edaspidi on plaanis koostöö laiendamine nende Eesti tootjatega, kes täidavad Lidli poolt nõutavad rahvusvahelised kvaliteedinõuded, et tagada klientidele kõrgeim tootekvaliteet.  

Jätkusuutlikud kauplused ja keskkond

Värskelt avatud Lidli kauplused on oma planeeringult sarnased, järgides Lidli lihtsa ja mugava ostlemise kontseptsiooni. Uued kauplused on keskkonnasäästlikult ehitatud ning kõikidele hoonetele on väljastatud rahvusvaheline EDGE ehitussertifikaat. Hooned on energiasäästlikud ja kasutavad ainult roheenergiat. Kõikides hoonetes on LED-valgustid, kliimaseadmetesse integreeritud soojustagastusega süsteemid ning võimalus lähiajal paigaldada elektriautode laadimisjaamad.

Lidl tegeleb aktiivselt mitmete algatustega, mille eesmärk on vähendada ja kompenseerida CO2 heitkoguseid, vähendada plasti jalajälge ning pakkuda oma tarneahelas ja igapäevatoimingutes keskkonnasõbralikumaid tooteid.

Lidli kauplused Eestis:

Linn

Aadress

Tallinn, Kristiine

Sõpruse pst 153

Tallinn, Mustamäe

Karjavälja tn 12

Tallinn, Lasnamäe

Raadiku 11

Tallinn, Lasnamäe

Tähesaju tee 4

Tallinn, Haabersti

Rannamõisa tee 12a

Tartu, Annelinn

Kalda tee 29

Narva,

Tallinna mnt 7

Pärnu, Papiniidu

Riia mnt 106

 

Meelespea igapäevaseks ostlemiseks:

  • Kauplused on avatud iga päev 8.00-22.00.
  • Tagamaks turvalist ostukeskkonda ja sotsiaalset distantseerumist, piiratakse avamisperioodil kauplustes ostlejate arvu – kauplusesse pääseb ainult ostukäruga ning korraga kuni 200 inimest.
  • Parkimine Lidli parklates on parkimiskella alusel 1,5 h tasuta, avamisnädalal on parkimine klientidele piiramatult tasuta.
  • Lidlis on kasutusel elektroonilised hinnasildid, mis asuvad toodete kohal.
  • Iganädalased sooduspakkumised kehtivad Lidli kauplustes esmaspäevast kolmapäevani ja neljapäevast pühapäevani. Sooduspakkumisega toodete arv on piiratud.
  • Küsimuste korral palume võtta ühendust klienditoega tasuta numbril 800 0049 108 tööpäeviti 8.00-18.00 ja laupäeviti 10.00-16.00.

Lidlist

Jaemüügifirma Lidl, mis on osa Schwarzi jaekontsernist, mille peakontor asub Neckarsulmis, on üks juhtivaid ettevõtteid toiduainete jaemüügisektoris Saksamaal ja Euroopas. Lidl on esindatud 32 riigis üle maailma ning haldab 12 000 kauplust ja enam kui 200 logistikakeskust 31 riigis.

Odavpoeketina pakub Lidl oma klientidele optimaalseimat hinna-kvaliteedi suhet. Lihtsus ja protsessidele orienteeritus juhivad igapäevategevusi nii kauplustes, logistikakeskustes kui teistes üksustes. Standardiseeritud protsesside kavandamise ja struktuurse ülesehituse eest on vastutav Lidl Stiftung, mille peakontor asub Neckarsulmis.

Lidlis töötab üle 360 000 töötaja. Tööd Lidlis iseloomustab dünaamilisus ja õiglus omavahelistes suhetes, mille väljundiks on tugevad meeskonnad üle maailma.

Igapäevategevustes võtab Lidl vastutuse inimeste, ühiskonna ja keskkonna eest. Lidlis tähendab jätkusuutlikkus oma kvaliteedilubaduse täitmist iga päev.

Jaekontserni Schwarz Grupi käive 2021. aastal oli 133,6 miljardit eurot.

Pressikontakt

Korporatiivkommunikatsiooni osakond
press@lidl.ee

Kategooria


Jaga

Vaata lisa