Lidli talgulised aitasid inimtegevuse tõttu rikutud Jänijõe sängi korda teha

Eelmisel nädalavahetusel korraldas Eestimaa Looduse Fond (ELF) talgud, mille käigus muudeti Põhja-Eestis voolava Jänijõe säng taas liigirikkust soosivamaks.

22.09.2023 | Tallinn

Lidl Eesti meeskond jõekoristusel.

Lidl Eesti meeskond jõekoristusel.

Osaks talgulistest olid vabatahtlikud Lidl Eesti meeskonnast. Talgulised tegid jõkke vitstest punutud paunasid, et aastakümnete eest sirgeks kaevatud jõelõiku looklevamaks muuta ning jõe erinevatele lõikudele erinevat sügavust tekitada. Selle kaudu muutub jõgi elupaigana liigirikkamaks ning pakub paremaid elutingimusi erinevatele liikidele.

Liigirikkus ongi üks võtmesõna, mis pani Lidli töötajad talgupäevast osa võtma. Oma igapäevase mugava elu juures ei pruugi me alati mõelda, et laiemas mõttes liigirikkus ongi eelduseks, et meie laual oleks igapäevaselt mitmekülgsem toiduvalik,” ütles talgutel Lidl Eestit esindanud Kaspar Kütt. Ta lisas, et Jänijõgi on hea näide, kuidas kunagine põllumajanduslik praktika loodusliku veekogu kuivenduskraaviks muutmise läbi elurikkusele saatuslikuks sai.

Talgupäeval jagunesid Lidli meeskonna liikmed vahetustega gruppidesse, kes kõik tegelesid erinevate ülesannetega. Kaks tiimi lõikasid lühemaid ja jämedamaid ning pikemaid ja peenemaid oksi, et paunade ehitamiseks materjali koguda. Kolmanda tiimi liikmed said kalamehepükstes jões paunasid punuda, neljandad aga ulatasid kaldalt neile ehitusmaterjali. Jõekoristuse lisatulemusena leiti veel Jänijõest kolm plastikpudelit, neist üks 25 aastat vana ketšupipudel.

 

Lidlist

Jaemüügifirma Lidl, mis on osa Schwarzi jaekontsernist, mille peakontor asub Neckarsulmis, on üks juhtivaid ettevõtteid toiduainete jaemüügisektoris Saksamaal ja Euroopas. Lidl on esindatud 32 riigis üle maailma ning haldab 12 000 kauplust ja enam kui 200 logistikakeskust 31 riigis.

Odavpoeketina pakub Lidl oma klientidele optimaalseimat hinna-kvaliteedi suhet. Lihtsus ja protsessidele orienteeritus juhivad igapäevategevusi nii kauplustes, logistikakeskustes kui teistes üksustes. Standardiseeritud protsesside kavandamise ja struktuurse ülesehituse eest on vastutav Lidl Stiftung, mille peakontor asub Neckarsulmis.

Lidlis töötab üle 360 000 töötaja. Tööd Lidlis iseloomustab dünaamilisus ja õiglus omavahelistes suhetes, mille väljundiks on tugevad meeskonnad üle maailma.

Igapäevategevustes võtab Lidl vastutuse inimeste, ühiskonna ja keskkonna eest. Lidlis tähendab jätkusuutlikkus oma kvaliteedilubaduse täitmist iga päev.

Jaekontserni Schwarz Grupi käive 2021. aastal oli 133,6 miljardit eurot.

Pressikontakt

Korporatiivkommunikatsiooni osakond
press@lidl.ee

Kategooria


Jaga

Vaata lisa