Lidl lülitab Maa tunni puhul tuled välja
Laupäeval, 22. märtsil tähistatakse ülemaailmselt Maa tundi (Earth Hour), mille puhul lülitatakse välja elektriseadmed, et juhtida tähelepanu kliimamuutustele ja globaalsele soojenemisele. Juba kolmandat aastat osaleb algatuses ka Lidl Eesti.
21.03.2025 | Tallinn
Kõikides Lidl Eesti poodides lülitatakse laupäeval ajavahemikus 20.30-21.30 välja kõik Lidli logod ja väliste reklaamipindade tuled. Parklate tuled jäävad põlema, et tagada kõikide poe külastajate turvalisus.
"Osaleme Maa tunni aktsioonis Eestis juba kolmandat korda, sest keskkonnasäästlikkus on Lidli jaoks äärmiselt oluline teema ja sellest on lähtutud ka kõigi meie poodide ehitusel. Meie tegevused energiakasutuse vähendamiseks ei piirdu siiski vaid Maa tunniga, sest meie poed järgivad igapäevaselt energiasäästlikkuse nõudeid, mis tähendab, et elektri- ja veekasutus on hoolikalt läbi mõeldud ja saame need säästud ka soodsaimate hindade näol oma klientidele edasi anda," ütles Lidl Eesti vastutustundliku ettevõtluse konsultant Liis Kiviloo.
Kiviloo lisas: „Oleme juba kahel korral saanud Maa tunnil osaleda ning hea meel on sellesse ülemaailmsesse liikumisse panustada. Möödunud aastal säästeti Maa tunni puhul ligi poolteise miljoni tunni võrra energiat. Rõhutame Lidli klientidele, et tavalisest hämaram Lidli pood ei tähenda, et me oleks suletud. Kõik kliendid saavad tavapäraselt oste teha, näidates samas üles solidaarsust Maa tunni aktsiooniga.“
Poodides sees tulesid välja ei lülitata, sest kõik Lidli poed Eestis on juba sertifitseeritud ISO 50001:2018 standardile, mis osutab efektiivsele energiakasutusele. Lidli poodide puhul tähendab see näiteks seda, et jälgitakse LED valgustuse kasutust, tarka küttesüsteemi ning ka töötajate koolitamist vastutustundliku energiatarbimise põhimõtete osas. Lisaks kasutatakse Lidl Eesti kauplustes taastuvenergiat.
Kõik Lidli poed on ehitatud erilise EDGE ehitussertifikaadi järgi. Hooned säästavad energiat ja kasutavad ainult roheenergiat, et vähendada oma ökoloogilist jalajälge. Elektritarbimine on Lidlis hoolikalt läbi mõeldud. Näiteks müügiala täisvalgustus lülitub sisse alles minut enne kaupluse avamist ja väheneb poe sulgedes. Vähendatud on ka aktiivselt põlevate tulede arvu ning külmikute temperatuuri on reguleeritud.
Lidl on endale seadnud ka eesmärgid veelgi efektiivsema säästlikkuse saavutamiseks - kasutada ainult 100% rohelist energiat, vähendada kasvuhoonegaaside heitkoguseid 2030. aastaks 80% võrra ja palju muudki.
Lidlist
Jaemüügifirma Lidl, mis on osa Schwarzi jaekontsernist, mille peakontor asub Neckarsulmis, on üks juhtivaid ettevõtteid toiduainete jaemüügisektoris Saksamaal ja kogu Euroopas. Lidl on esindatud 32 riigis üle maailma ning haldab 12 350 kauplust ja enam kui 220 logistikakeskust 31 riigis üle maailma.
Odavpoeketina pakub Lidl oma klientidele optimaalseimat hinna-kvaliteedi suhet. Lihtsus ja protsessidele orienteeritus juhivad igapäevategevusi nii kauplustes, logistikakeskustes kui teistes üksustes. Standardiseeritud protsesside kavandamise ja struktuurse ülesehituse eest on vastutav Lidl Stiftung, mille peakontor asub Neckarsulmis.
Lidlis töötab üle 375 000 töötaja. Tööd Lidlis iseloomustab dünaamilisus ja õiglus omavahelistes suhetes, mille väljundiks on tugevad meeskonnad üle maailma.
Igapäevategevustes võtab Lidl vastutuse inimeste, ühiskonna ja keskkonna eest. Lidlis tähendab jätkusuutlikkus oma kvaliteedilubaduse täitmist iga päev.
Jaekontserni Schwarz Grupi käive 2023. aastal oli 167,2 miljardit eurot.