Lidl meelitab kandidaate erinevatest sektoritest ja on muutmas jaekaubanduses töötamise mainet

Jaekaubandusettevõtte Lidl pakutav sektori keskmisest 25 protsenti kõrgem, üle 1000-eurone kuupalk ning mitmed lisahüved on paari esimese nädalaga saavutanud poetöötaja kohale kandideerijate seas suure populaarsuse. Lidlile on laekunud mitu tuhat avaldust ning värbamine veel jätkub.

11.11.2021 | Tallinn

Lidli Karjavälja kauplus

Lidli Karjavälja kauplus

Lidl Eesti personaliosakonna juht Liina Kippasto sõnul saadab Lidl kandidaatidele väga tugeva signaali, et ettevõtte väärtuspakkumine – õiglane palk ja mitmekülgne töö – on muutmas jaekaubanduses töötamise mainet ja meelitab sektorisse ka täiesti uusi inimesi. „Ootame kandideerima kõiki ja eelnev jaekaubandussektoris töötamise kogemus pole vajalik. Meil läbivad kõik töötajad olenemata varasemast kogemustest põhjaliku väljaõppe, et olla valmis uhiuutes kauplustes kasutama kõige kaasaegsemaid töövahendeid ning tehnoloogiaid," selgitab Kippasto.

Esimesed kolm nädalat on näidanud, et huvi Lidlis töötamise vastu on tänu pakutavatele lisahüvedele suur. Näiteks ei tule üllatusena väga kõrge huvi just Ida-Virumaal, kus hiljutise Statistikaameti info kohaselt on poetöötaja mediaanpalk 650 eurot, mis teeb Lidli palgapakkumise enam kui 50% kõrgemaks.

Kippasto lisab, et kampaania veel kestab ja kõik huvilised, eriti Tallinnas, on teretulnud kandideerima. "Ükski huviline ei peaks kandideerimist pelgama, sest tegevuse laienedes ja uute poodide valmimisel vajame oma meeskonda üha rohkem inimesi. Praegusel ebakindlal ajal pakub Lidl vajalikku stabiilsust,“ rõhutab Kippasto.

Lähtuvalt Lidli personalivaldkonna põhimõtetest hakkavad pakutud töötasu ning hüved kehtima kohe esimesest tööpäevast ega sõltu katseajast. Samuti on kõigile poetöötajaile kindlustatud iga-aastane palgatõus. Korrektne tööaja arvestus ning 8-tunnised vahetused võimaldavad töötajail leida sujuvamat tasakaalu töö- ja pereelu vahel ning tegeleda oma hobidega. Paindlik töökorraldus võimaldab töötada ka osalise ajaga – 30 või 20 tundi nädalas, mis sobib näiteks tudengitele.

Esimesena Eesti jaekaubandussektoris pakub Lidl pakub kõigile töötajatele lisatervisekindlustust, mis hakkab kehtima kohe esimesest tööpäevast. "Eriti praeguse pandeemia tingimustes pakub igale töötajale meelerahu võimalus saada vajadusel oma tervisemurele kiire lahendus erameditsiini süsteemis,“ kinnitab Kippasto.

Lidlil on praegu valmimisjärgus neljas Eesti linnas kaheksa poodi. Lidl on Eesti Kaupmeeste Liidu ja Saksa-Balti Kaubanduskoja liige.

Lidlist

Jaemüügifirma Lidl, mis on osa Schwarzi jaekontsernist, mille peakontor asub Neckarsulmis, on üks juhtivaid ettevõtteid toiduainete jaemüügisektoris Saksamaal ja Euroopas. Lidl on esindatud 32 riigis üle maailma ning haldab 11 550 kauplust ja enam kui 200 logistikakeskust 31 riigis.

Odavpoeketina pakub Lidl oma klientidele optimaalseimat hinna-kvaliteedi suhet. Lihtsus ja protsessidele orienteeritus juhivad igapäevategevusi nii kauplustes, logistikakeskustes kui teistes üksustes. Standardiseeritud protsesside kavandamise ja struktuurse ülesehituse eest on vastutav Lidl Stiftung, mille peakontor asub Neckarsulmis.

Lidlis töötab üle 341 000 töötaja. Tööd Lidlis iseloomustab dünaamilisus ja õiglus omavahelistes suhetes, mille väljundiks on tugevad meeskonnad üle maailma.

Igapäevategevustes võtab Lidl vastutuse inimeste, ühiskonna ja keskkonna eest. Lidlis tähendab jätkusuutlikkus oma kvaliteedilubaduse täitmist iga päev.

Jaekontserni Schwarz Grupi käive 2020. aastal oli 125,3 miljardit eurot.

Pressikontakt

Korporatiivkommunikatsiooni osakond
press@lidl.ee

Kategooria


Jaga

Vaata lisa