Lidl alustab koostööd Tallinna Loomaaiaga, saab lumeleopardide vaderiks

Lidl Eesti alustab koostööd Tallinna Loomaaiaga ning hakkab vaderina toetama loomaaia lumeleoparde, panustades nende kvaliteetse elukeskkonna, toidulaua ja heaolu tagamisse.

23.08.2022 | Tallinn

Lumeleopard

Lumeleopard

„Liigirikkuse säilitamise toetamine on tänuväärne tegu ning ettevõtete ja eraisikute hulgas järjest populaarsem. Palju tänu Lidlile, kes lumeleopardi vaderiks asudes panustab nii siinsete isendite kui ka nende vabas looduses elavate liigikaaslaste heaolusse. Nimelt võime vaderitoetustest 10% suunata ka rahvusvahelistele liigikaitseprojektidele,“ ütles Tallinna Loomaaia direktor Tiit Maran

„Lidl on võtnud endale vastutuse kaitsta inimesi ja keskkonda moto „Parem homne“ all. Lumeleopardide looduslikke elupaiku mõjutavad rängalt kliimamuutused ja globaalse temperatuuri tõus, mille vastu ka meie ettevõttena võitleme. Tallinna Loomaaed on lumeleopardi kui ohustatud liigi kaitsmiseks palju ära teinud ja meie paneme vastutustundliku ettevõttena nüüdsest sellele tööle ka oma õla alla,“ kommenteeris Lidl Eesti esindaja Katrin Seppel alanud koostöö saamislugu.

Lumeleoparde võib pidada Tallinna loomaaia üheks kõige suuremaks tõmbenumbriks, ka tähistab Tallinna loomaaed igal aastal 23. oktoobril rahvusvahelist lumeleopardipäeva.

Tallinna loomaaias elavad praegu kaks isast lumeleopardi Otto III ja Somu. Otto III toodi Tallinna loomaaeda 2019. aasta veebruari alguses Belgiast, kuid tema vanaema Odette on sündinud Tallinna loomaaias. Somu, kelle nimi tähendab hindi keeles Kuu, saabus Tallinna loomaaeda eelmise aasta lõpus Austriast Salzburgist. Somu sugupuu ulatub tagasi eelmisel sajandil Kõrgõstani loodusest püütud lumeleopardide Kungei ja Remboni, kes elasid Tallinna loomaaias pika elu.

Lidlist

Jaemüügifirma Lidl, mis on osa Schwarzi jaekontsernist, mille peakontor asub Neckarsulmis, on üks juhtivaid ettevõtteid toiduainete jaemüügisektoris Saksamaal ja Euroopas. Lidl on esindatud 32 riigis üle maailma ning haldab 12 000 kauplust ja enam kui 200 logistikakeskust 31 riigis.

Odavpoeketina pakub Lidl oma klientidele optimaalseimat hinna-kvaliteedi suhet. Lihtsus ja protsessidele orienteeritus juhivad igapäevategevusi nii kauplustes, logistikakeskustes kui teistes üksustes. Standardiseeritud protsesside kavandamise ja struktuurse ülesehituse eest on vastutav Lidl Stiftung, mille peakontor asub Neckarsulmis.

Lidlis töötab üle 360 000 töötaja. Tööd Lidlis iseloomustab dünaamilisus ja õiglus omavahelistes suhetes, mille väljundiks on tugevad meeskonnad üle maailma.

Igapäevategevustes võtab Lidl vastutuse inimeste, ühiskonna ja keskkonna eest. Lidlis tähendab jätkusuutlikkus oma kvaliteedilubaduse täitmist iga päev.

Jaekontserni Schwarz Grupi käive 2021. aastal oli 133,6 miljardit eurot.

Pressikontakt

Korporatiivkommunikatsiooni osakond
press@lidl.ee

Kategooria


Jaga

Vaata lisa